Jablonex

V říjnu 2005 vyvrcholil dlouhodobý proces slučování velkých českých sklářských a bižuterních firem. Společnost Ornela, která se již dříve spojila se společností Bižuterie Česká mincovna se sloučila s firmami Jablonex, Železnobrodské sklo a Bohemian Jewelry a přijala jméno JABLONEX GROUP a.s.

Vzniklo tak silné průmyslové uskupení s více než 2,5 tisíci zaměstnanci a s obratem cca 2 miliardy korun, mezi jehož hlavní cíle patří nadále rozvíjet jedinečnou tradici sklářské a bižuterní výroby v jabloneckém regionu, nabízet vysoce kvalitní výrobky za konkurenceschopné ceny a v neposlední řadě se stát nejvýznamnějším světovým dodavatelem kvalitních skleněných polotovarů a módní bižuterie.

Divize Perle je jedním z nejvýznamnějších světových dodavatelů skleněných bižuterních polotovarů. V produkci skleněných je Jablonex světovým producentem č. 1.

Perličky Jablonex jsou ve svém oboru absolutní světovou špičkou. Tento unikátní produkt nemá svou technologií, vzhledem, sortimentní šíří a vlastnostmi srovnání s žádným jiným perlovým druhem. Perličky se na Jablonecku vyrábějí už od 16. století a pod značkou Jablonex jsou posledních 50 let prodávány do více než 80 zemí 5 kontinentů.

Vedle jedinečných perliček nabízí Jablonex samozřejmě i kompletní perlový sortiment, kde mezi nejvýznamnější patří mačkané, ohněm leštěné, voskové a broušené perle. Všechny se mohou pochlubit nejširším sortimentem tvarů, velikostí, barev a povrchových zušlechtění.

V nabídce Divize Perle najdeme také vánoční ozdoby a umělé květiny, jejichž výroba v tomto regionu se také může pochlubit bohatou tradicí. Pro obě komodity je typická výhradně ruční výroba a bohatá výrobková různorodost.

Více informací

1030 Got error 28 from storage engine
in:
[select testimonials_id, testimonials_image, testimonials_title, testimonials_html_text, date_added from testimonials_manager where status = 1 and language_id = 3 order by rand(), testimonials_title limit 2]